KoRe RüYaSI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

~~~~~KORE RÜYASI~~~~

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Ankara Üniversitesi / Kore Dili ve Edebiyatı

YazarMesaj
Admin(bilge)
Admin
Admin(bilge)

Ankara Üniversitesi / Kore Dili ve Edebiyatı Empty
MesajKonu: Ankara Üniversitesi / Kore Dili ve Edebiyatı   Ankara Üniversitesi / Kore Dili ve Edebiyatı I_icon_minitimeC.tesi Ekim 30, 2010 10:57 pm

Tarihçe
Ankara Üniversitesi / Kore Dili ve Edebiyatı W6v9mg
Kore Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı 1989 yılında kurulmuştur. Anabilim Dalı'nda Kore dili, Kore edebiyatı ve Kore tarihi üzerine çalışmalar yapılmaktadır. Her yıl yaklaşık 10 öğrenci mezun verilmektedir. Anabilim Dalımızın amacı, öğrencilere Kore dili ve kültürünü öğreterek onları ilerde gerek Korece araştırma yapma gerekse Kore ile ilgili iş bulabilmeleri konusunda yeterli seviyeye ulaşmalarına yardımcı olmaktır. Ayrıca Kore'nin Türkiye'de tanıtımına katkıda bulunmaktır. Mezunlarımız çoğunlukla, profesyonel turizm rehberliği, seyahat acentalarında yöneticilik, Türkiye'de yatırım yapan büyük Kore firmalarında (Samsung, Hyundai, Kia, Daewoo, LG vb.) ya da Kore ile ticari ilişkileri olan firmalarda görev yapmaktadırlar. Anabilim Dalımızda; 22 Mart 1996 tarihinde kurulan ve işitsel-görsel olanakların yanı sıra bilgisayar destekli "Koreanoloji Laboratuvarı" sayesinde, öğrencilerimize çağdaş düzeyde bir eğitim-öğretim verilmektedir. Kore'den bağış olarak temin ettiğimiz CD, video kaset ve kitaplarla öğrencilerimize her geçen gün daha iyi lisans ve lisansüstü eğitimi vermek gayreti içindeyiz.

Öğretim Üyesi ve Akademik Kadro Listesi
Yard. Doç. Dr. Mahmut Ertan Gökmen
Öğr. Gör. Dr. Süheyla Yeşim Ferendeci
Arş. Gör. Pınar Altundağ

http://koreasarang.yetkinforum.com

Ankara Üniversitesi / Kore Dili ve Edebiyatı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Erciyes Üniversitesi / Kore Dili ve Edebiyatı
» BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ
» KORE TARİHİ